День працівника фондового ринку щорічно відзначається в Україні 12 червня. Ця дата з’явилася в офіційному календарі порівняно недавно — в 2008 році.

Історія свята

11 березня 2008 року Віктор Ющенко, що займав тоді пост глави держави, підписав указ №202/2008 про заснування нового свята. У документі значиться, що нова дата вводиться, «враховуючи значний внесок працівників фондового ринку у прискорення економічних реформ та створення реальної ринкової економіки, роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України, поліпшенні інвестиційного клімату».

Варто зазначити, що у свята вже склалися власні традиції. Як правило, його організацією займаються представники найбільших українських бірж цінних паперів, у тому числі Фондової біржі ПФТС (найбільшої в країні) та Української фондової біржі (першої, яка почала проводити торги на ринку цінних паперів).

Крім того, в цей день учасники ринку цінних паперів приймають поздоровлення від партнерів, а також збираються в урочистій обстановці для святкування професійної дати та вшанування кращих представників своєї галузі. Організатори свята зазвичай вручають нагороди організаціям та особам, які зробили найбільший внесок у розвиток українського ринку цінних паперів.

Не забувають у цей день і про державні органи. Адже слова визнання нерідко чують Міністерство фінансів України і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.